21/10/2022
Démonizace elektromobility…
🤦🏼♂️ Nařizování elektromobility, omezení svobodného výběru auta.
🤷🏼♂️ Neekologičnost výroby elektroaut.
Říkám si, co vede diskutující k takovým závěrům?
👉 Automobilky se samy rozhodly ukončit výrobu spalovacích aut, aby přispěly k čistotě životního prostředí. Inovacemi jdou automobilky příkladem.
👉 V autosalónech uvidíte 95+ % spalovacích aut. Není tedy svobodný výběr?
👉 Jsem rád, že se řeší ekologičnost EV. Do teď nikdo neřešil ekologičnost spalovacích aut včetně těžby, přepravy, zpracování ropy a následné spálení benzínu s účinností cca 30 %.
👉 U elektromobilů je zaručená recyklovatelnost baterie s účinností cca 95 %. Ukažte mně tuto účinnost u recyklování vyteklého oleje na parkovištích.
V ČR je cca 12,5 tisíce elektromobilů. To se zbytečně zarytí bojí elektromobility? I takové malé množství elektroaut stačí, aby se strhla vlna zaručených zpráv, že elektromobilita způsobí kolaps evropského automobilového průmyslu a že baterie EV nevydrží nic. To vše na základě pozitivního článku o využívání baterií z EV: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/dobijeni-baterie-elektromobil-pre-hub-akumulator-skoda-enyaq.A221005_225753_automoto_fdv
👏 Díky za srozumitelné vysvětlení znovupoužití baterií a díky za implementaci řešení.
❗️ Démonizace elektromobility není třeba.