Świadomy Biznes

Świadomy Biznes Unleash The Power Of Social Media & Take Your Brand Online

Czy życie może Ci dowalić w najmniej oczekiwanym momencie? Oczywiście, że tak. Czy pozytywne myśle zmieni Twoją sytuację...
20/11/2023

Czy życie może Ci dowalić w najmniej oczekiwanym momencie? Oczywiście, że tak. Czy pozytywne myśle zmieni Twoją sytuację? Zdecydowanie nie... Ale pozytywne myślenie pozwoli Ci przejść przez te sytuacje w zupełnie inny sposób.

Więc jeśli jest Ci cieżko, biznes nie wyszedł, najbliższa Ci osoba Cię oszukała... Wszystko jest po coś.

Wiec uwierz w siebie, w swoje marzenia, zakasaj rękawy, i bierz się do roboty.

Sama zastanawiam się czasami jak to się stało, że potencjalnie spełnienie moich marzeń okazało się tak brutalnym zderzeniem z rzeczywistością. Wielka kariera w Wielkiej Brytanii, życie na Malcie i posiadanie własnej Agencji Marketingowej, życie "w wakacyjnym klimacie" z malutkim synkiem i bycie z kimś kto Cię kocha "na zabój", zakładanie kolejnej globalnej firmy, i pierwsze inwestycje w nieruchomości...

No cóż... zostając mamą, musiałam "sprzedać" swoje drugie dziecko - firmę marketingową... bo Leoś był jeden dzień w żłobku a później 2 tygodnie chory w domu. Stawiasz kolejny raz na marzenia Twojego partnera i pomagasz mu stworzyć imperium bez Twojego nazwiska na papierze... bo po co, przecież jesteście razem? Jednak kiedy wartości w życiu macie zupełnie inne, a nie jesteście małżeństwem - nic Ci się nie należy, a kochanie na zabój, dopiero pokazuje Ci jak negatywnie może się to odbić na życiu Twoim i Twojego dziecka.

3 tygodnie później kończysz jako samodzielnie wychowująca matka, z długami, bez "pracy", bez firmy, bez oszczędności.
Ale ja wiem jedno, zaufaj Wszechświatowi, otwórz oczy i wyciągnij rękę po swoje marzenia. Pokaż światu swój talent po raz kolejny,, na swoich warunkach... Niech świat patrzy, jak powstajesz z popiołów.

7 tygodni później 3 kursy online wydane i przynoszą małe zyski, klienci znów przychodzą na mentoring i oddają swoje kanały Social Media w Twoje ręce... BEZCENNE!

Kochaj życie...
Walcz o swoje...
Pokaż światu swoje możliwości...
Zarabiaj na swoich talentach i pasji - oddaj się temu co kochasz...

Nie wiesz jak to opakować, gdzie zacząć? Zarezerwuj bezpłatnie konsultację tutaj: https://calendly.com/mbrzoska/kawa

P.S. Zajrzyj na moją stronę po bezpłatne materiały

SZCZERZE O KURSACH ONLINE OKIEM SPECJALISTY. Uwaga, ten artykuł może Ci się nie spodobać. Czemu kursy nie sprzedają się ...
30/05/2021

SZCZERZE O KURSACH ONLINE OKIEM SPECJALISTY. Uwaga, ten artykuł może Ci się nie spodobać.
Czemu kursy nie sprzedają się same i dlaczego przecena z 9000zł na 119zł jest żenująca i ile naprawdę trzeba mieć kasy na reklamę, żeby wchodząc od zera realnie weszło 100 osób na twój sprzedażowy webinar.

Obserwuję rynek online odkąd pamiętam, a pierwsze reklamy ustawiałam 10 lat temu, kiedy niektórzy moi znajomi jeszcze mieli profil raczej na Fotka kropka com. Pracowałam w UK nad strategiami w sieci dla takich marek jak Primark, Loreal, czy Zara (i ponad 300 innych klientów), konsultowałam nawet dla gwiazd popularnych angielskich seriali jak zarobić szybko kasę w socialach. Często też zapraszano mnie na różne konferencje, aby pogadać o trendach związanych z socialami i automatyzacją w Anglii, Irlandii czy w Belgii i ostatnio doznałam szoku, kiedy zobaczyłam jak wygląda to w Polsce - chcesz wystąpić na scenie? Super, to sprzedaj mi bilety lub zapłać.

Zrobiłam szybko karierę i otworzyłam swoją agencję marketingowo-doradzczą. W ciągu ostatnich dwóch lat, mnóstwo osób skorzystało z moich bezpłatnych konsultacji i wysłuchując waszych wyzwań, zaczęłam się przyglądać „specjalistom” od sociali w Polsce, którzy namawiają wszystkich do budowania „marki osobistej”, oraz oczywiście, co za tym idzie otwierać swoją Akademie czegokolwiek, albo zakładania sklepu online.

Wszyscy teraz organizują konferencje online, webinary i różne inne, które oczywiście na końcu sprzedając swoje kursy online, które mają nauczyć wszystkiego od A do Z... ZANIM KUPISZ TO PRZEMYŚL!

W ciągu ostatniego roku prowadziłam 27 klientów indywidualnie (niestety nie mogę więcej udźwignąć, mam też klientów na prowadzenie sociali, treningi dla corpo i dwulatka na głowie), którzy budowali markę osobistą, tworzyli i sprzedawali produkty online pod moim okiem.

20 z nich wcześniej przerobiło kursy znanych polskich nazwisk, i zdecydowali się na współpracę indywidualną, kiedy okazało się, że w przedsprzedaży po obniżonych cenach, zamiast cieszyć się wolnością finansową, to sprzedali tylko 2, 3 czy 4 akademie po ok. 1000zł.

I co teraz? Teraz, sprzedają pomiędzy 50 a 150 biletów na warsztaty na żywo miesięcznie w cenie między 80 a 350zł, plus dodatkiem jest, jak ktoś kupi 1 lub 2 akademie, która miała się sprzedawać jak szalona, a jest przecież już nagrana, więc warto ją czasami promować, jako opcja dla zaangażowanych fanów.

Więc do rzeczy i prosto. Najczęściej zadawane pytania na indywidualnych konsultacjach. Moje odpowiedzi są skierowane przede wszystkim do osób, które nie mają społeczności i dopiero zaczynają.

Pyt. Czy nagrywać kurs online.
Odp. Nie! Po pierwsze, nagrane kursy online sprzedają się 70% gorzej niż te, które odbywają się na żywo (bajka mydlana o dochodzie pasywnym właśnie pękła? Przykro mi, to są statystyki). Takie nagrane duże szkolenia były hitem jakieś 5 lat temu i faktycznie rozwalało to system, jak się miało trochę kasy na reklame to można było zostać milionerem w ciągu kilku miesięcy.

Pyt. Co jest lepsze, kurs z kilku modułów, czy godzinny merytoryczny warsztat?
O wiele szybciej sprzedasz 30 biletów na mini warsztat za 120zł niż 5 biletów na kilkudniowe szkolenie za 890zł. I oczywiście, kolejnym argumentem jest, że nie uczysz wszystkiego na raz, dużą akademię możesz podzielić na 8 modułów miniwarsztatowych, a Twoi fani mogą wybrać, które tematy ich interesują bez dużej inwestycji. Dodatkowo, na warsztatach na żywo, poznajesz swoich klientów, pracujesz z nimi i budujesz relacje.

Pyt. Jak jest najlepiej sprzedawać szkolenia/ warsztaty czy pakiety twoich usług?
Odp. Na bezpłatnych webinarach lub bezpłatnych konsultacjach. Wszyscy teraz doceniamy możliwość pogadania, indywidualnego podejścia, zaangażowania, a nie typowe strony lądowania, które wiemy czym się zakończą - DOŁĄCZ TERAZ, TAKA CENA SIĘ NIE POWTÓRZY i żenująca promocja z kilkunastu tysięcy na 59zł... Ludzie nie są głupi, serio. Traktuj ich z szacunkiem i nawet jeśli robisz promocje, to ją wyceń z rozsądkiem.

Pyt. Ile trzeba wydać na reklamę, aby weszło 100 osób na Twój bezpłatny webinar/ warsztat.
To pytanie szybko zweryfikuje, czy stać cię na sprzedanie własnego kursu.

Aby weszło na Twoje szkolenie około 100 osób, potrzebujesz, aby zapisało się na taki warsztat między 500 – 800 osób, w zależności od branży. Jeśli mówimy o doradztwie, coachingu, samorozwoju, beauty to raczej tutaj ta górna granica, ponieważ jest duża konkurencja.

Koszt jednego zapisu zazwyczaj mieści się między 2-10zł za zapisane do listy mailingowej. Rachunek więc jest prosty. Potrzebujesz 700 osób na liście mailingowej to trzeba liczy na budżet około 1400zł, można też poudostępniać w grupach tematycznych, na pewno organiczne zapisy też się pojawią.

Dla przykładu, z naszego reklamowania na terenie Polski:
Tematyka warsztatów Kobieca Intuicja – 1.80zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 37%
Tematyka warsztatów Uważność – 2.10zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 35%
Tematyka warsztatów Prowadzenie Social Media – 3.70zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 28%
Tematyka warsztatów Sprzedaż – 2.80zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 41%
Tematyka warsztatów Beauty, Prowadzenie Salonu – 4.50zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 49%
Tematyka warsztatów Coaching – 7.30zł za zapis na listę, otwieralność mailingowa 39%

Kiedy koszt przekracza 10zł na terenie polski za zapisanie się na listę, to może oznaczać, że reklama nie jest atrakcyjna.

Koszta się oczywiście obniżają, kiedy nasza lista nabiera większych numerów oraz nasze social media rosną i możemy na ich podstawie tworzyć tak zwane niestandardowe grupy odbiorców. Co to znaczy? To znaczy, że prosimy o szukanie osób, podobnych do tych, którzy już się zapisali na nasze listy lub którzy już od nas coś kupili.
Oczywiście, z kolejnymi webinarami będzie łatwiej, bo jeśli nie zwalimy pierwszego webinaru, to ludzie będą do nas przychodzić. Często też jest tak, że zakupu dopiero dokonają po kilku miesiącach, bo potrzebują nas lepiej poznać i zaufać nam.

Pyt. Czy można to zrobić samemu?
Odp. Tak… ale nie polecam. Jeśli nie potrafisz zrobić strony lądowania/ zapisów pod webinar, jeśli nie potrafisz przygotować reklam oraz nie potrafisz przygotować prezentacji sprzedażowej, to lepiej mieć u swojego boku specjalistę. Często nawet widzę przygotowane strony lądowania czy reklamy przez inne agencje lub asystentki i znajduję tam „szkolne błędy”, które wynikają tylko z braku doświadczenia. I dodatkowo, w przygotowaniu tego wszystkiego można łatwo się pogubić i stracić motywację.

Pyt. Ile średnio może zająć osiąganie wyników 10 tyś zł miesięcznie z kursów online? Minimum 9 miesięcy, aby osiągnąć regularną sprzedaż na tym poziomie. Tyle przynajmniej średnio zajęło to moim klientom. Uwaga! To nie jest dochód pasywny, moi klienci nadal angażują się w wystąpienia online, przygotowują nowe produkty, webinary itp.

Dlaczego napisałam ten post? Bo uważam, że to jest nie fair wobec ludzi, dawać im nadzieję, że nagrają kurs online i zobaczysz jak będzie cudownie, najlepiej rzuć pracę i buduj markę osobistą. Budowanie marki, to nie jest wybranie archetypu, sesja zdjęciowa i wrzucanie postów z cytatami motywującymi. Polecam poczytać książki merytoryczne, nie motywacyjne, jak wygląda budowanie marki na socialach.

Najpierw zdecyduj się, czy jesteś w stanie zainwestować swój czas, i pieniądze, aby zbudować bazę klientów, a potem znajdź specjalistę, który Cię wesprze we wdrożeniu Twojego projektu. Kurs online Ci nie sprawdzi, jak wygląda Twoja strona lądowania, czy nie sprawdzi, czy reklama jest efektywna, w tym konkretnym przypadku.

Na mojej stronie www.megbrzoska.com znajdziesz więcej przykładów z reklamowania w różnych branżach i ich wyniki sprzedażowe.

Jeśli masz jakieś pytania, to możesz oczywiście mnie znaleźć na WhatsApp +447572442154 lub wybierz termin bezpłatnej konsultacji tutaj:
https://calendly.com/mbrzoska/kawa

15/05/2021

Dzisiejszy LIVE nie odbędzie się z powodów technicznych. Magia życia na Malcie i brak prądu.
Przepraszamy

Zapisz się na BEZPŁATNE WARSZTATY i ODBIERZ PREZENT, które odbywają się w każdą sobotę na żywo na Social Media Business ...
22/04/2021

Zapisz się na BEZPŁATNE WARSZTATY i ODBIERZ PREZENT, które odbywają się w każdą sobotę na żywo na Social Media Business Club

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY
🟣Dla przedsiębiorców, którzy chcą rozkręcić swoje Social Media na maksa, ale nie wiedzą jak
🟣Dla osób, które mają swoje produkty, ale nie wiedzą jak je sprzedać
🟣Dla każdego, kto chce zdobyć nowych klientów

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ
🟣Nauczysz się, jak zarządzać swoimi profilami biznesowymi na Social Media
🟣Nauczysz się, jak zaplanować efektywny kontent, który przyciągnie do Ciebie nowych klientów i zwiększy możliwości sprzedaży
🟣Nauczysz się, jak przygotować efektywną reklamę
🟣Nauczysz się optymalizować już istniejące reklamy
🟣Masz możliwość zadawania pytań na bieżąco

Teraz Twoja kolej, ZAPISZ SIĘ i skorzystaj z warsztatów.
Wystarczy, że wypełnisz formę załączoną do tego posta lub klikniesz tutaj: https://bit.ly/3tDBJ5y

Kogo widzisz na tym zdjęciu? Osobiście bardzo lubię tę kobietę ze zdjęcia. Czemu? Bo jest zajebista, ona może wszystko. ...
11/04/2021

Kogo widzisz na tym zdjęciu? Osobiście bardzo lubię tę kobietę ze zdjęcia. Czemu?

Bo jest zajebista, ona może wszystko. Jej wszystko wychodzi, ma na wszystko czas, umie robić biznes, jeździ czerwonym sportowym samochodem, za którym oglądają się faceci. Zarządza swoim czasem, jakby miała zmieniacz czasu od Hermiony Granger.

Jej klienci na sesjach z nią czują energię, jakiej nie byli w stanie sobie wyobrazić. Kiedy ona mówi, że kocha swoją pracę, to myślisz sobie, "też tak chcę, to jest serio jej pasja".

Ona potrafi przekonać każdego do współpracy. Kiedy wchodzi na scenę, potrafi w ciągu 5 minut poruszyć całą salą. Każde jej wystąpienie jest inne. Każdy problem na jej drodze zamienia w szanse na lepsze rozwiązania.

Jakimś cudem, nawet kiedy wychodzi do sklepu, spotyka ludzi, którzy zostają jej klientami lub pomagają jej rozwinąć biznes. Podejmuje decyzje w mgnieniu oka, za które bierze pełną odpowiedzialność, nawet jak coś idzie nie tak.

NIE ZAWSZE nią jestem. Za szybko się przyzwyczajam, że jestem w wysokiej energii. Albo wydaje mi się, że skoro jestem w tym świetnym stanie, to nie muszę już poświęcać uwagi przygotowaniu się na kolejny dzień i wpadam w... rutynę pracy, prozę życia. Wtedy brakuje mi czasu, nie wyrabiam się... Najprostsze zadania wydają się tak trudne... że nie mam ochoty otwierać komputera.

Powiem Ci, jak to zrobić, żeby wyciągnąć na powierzchnię tę zajebistą wersję siebie, BO KAŻDY MA TO W SOBIE. Czasami nawet dla mnie to jest ciężki temat, mimo, że jest to takie proste...

Zamiast przestawiać budzik 10 razy i próbować złapać kilka minut więcej snu... To otwieram oczy kilka minut przed budzikiem i zanim wstanę z łóżka, daje sobie 5 minut na podziękowanie, za to, co mam, za to koło kogo się budzę, za to, kim jestem i obiecuje sobie, że ten dzień będzie piękny.

Zamiast widzieć kilograma piasku na samochodzie (piaskowe deszcze na Malcie) i denerwować się, że znowu muszę go umyć, bo nawet nie widać, jego koloru... Klikam na kluczyk i cieszę się, że mój samochód się do mnie uśmiechnął. Wsiadam i przypominam sobie ten moment, w którym odbierałam do niego kluczyki z salonu, jak zajebiście byłam z siebie dumna, że go kupiłam. Wtedy nie mogłam w to uwierzyć.

Z automatu słyszę w radiu informacje o covidzie, mimo, że nie mówie po Maltańsku to nadal rozumiem ile jest nowych zakarzeń i śmierci na świecie... Ja jednak podłączam telefon i wybieram podcast w drodze do klienta.

Zamiast oglądać telewizje, to pracując na komputerze, słucham afirmacji.

Zamiast siadać ze zmęczenia i zabierać się za obiad, kiedy wracam do domu, to pierwsze co robię, rzucam wszystko i padam na kolana, że przytulić Leo i pytam się jak mu minął dzień.

Odinstalowałam facebooka, instagrama, linkedina, netflixa z telefonu, nie oglądam telewizji. Robie to nie pierwszy raz, bo już wczęsniej to robiłam i myślałam, że mogę sobie na to pozwolić...

Kiedy wypadam z rytmu... Ciężko wrócić, mam coraz mniej siły, aby wstać rano, wybieram muzykę albo serial zamiast kolejnego podcastu...

Wtedy jestem tylko zwykłym śmiertelnikiem w brudnym samochodzie jadącym na spotkanie.

Ja jednak chcę widzieć tą zajebistą pewną siebie kobietę, która może wszystko. Jutro z rana znów czeka mnie walka z budzikiem i własnymi słabościami.

A Ty co musisz zobaczyć, żeby zobaczyć lepszą wersję siebie?

Zarabiałam 6 figur rocznie w wieku 27 lat i... odeszłam z pracy. Co by było, gdybym nie podjęła tej decyzji? Pewnie, bym...
26/03/2021

Zarabiałam 6 figur rocznie w wieku 27 lat i... odeszłam z pracy.

Co by było, gdybym nie podjęła tej decyzji?

Pewnie, bym była dyrektorem operacyjnym, nadal mając tyle dni urlopu w roku, ile tylko chce. Pewnie byłabym jedną z tych nielicznych, które nadal latają z kraju do kraju...

Pewnie znów wymyśliłabym jakiś mega proces, który by sprawił, że firma jest pionierem na rynku. Pewnie bym za to dostała jakąś nagrodę, jak ostatnio...

Pewnie bym miała mega dom z basenem i whirlpool bath na tarasie, popijając w nim wieczorem wino, sprawdzając meile z poprzedniej godziny...

Pewnie byłabym szczęśliwa, bo przecież lubię adrenalinę i robienie rzeczy niemożliwych, stres pracy działał na mnie dobrze.

Lubiłam, kiedy inni mówili, że robie rzeczy, których do tej pory innym się nie udało.

Uwielbiałam ten moment, kiedy z chaosu nad chaosami, moja intuicja i Wszechświat zawsze DOSŁOWNIE pokazywał mi w mojej głowie, co robić, pokazywał mi rozwiązania. Najczęściej, siedząc do 3 nad ranem... Kiedy panowała całkowita cisza, kiedy ja się uspokajałam... Rozwiązania, pomysły, obrazy... przychodziły do mnie same.

Ale czy byłoby lepiej niż jest teraz? Na pewno nie. Byłoby inaczej.

Jestem na słonecznej Malcie.

W środku pandemii, kiedy wszyscy zamykają, ja otwieram biuro. Przestaje nagrywać i sprzedawać kursy online... Zamiast w grupach, pracuje indywidualnie z klientami.

Dlaczego? Bo czuje, że teraz jest moment, kiedy ludzie potrzebują tego indywidualnego podejścia bardziej.

Jakie jest Twoje co, by było, gdyby? Chcesz o tym porozmawiać? Zapraszam do bezpłatnej konsultacji.

First thing I'm always asking Universe when I am in my car, on my way to see client, is very simple... Universe, let's m...
21/03/2021

First thing I'm always asking Universe when I am in my car, on my way to see client, is very simple... Universe, let's make this day extraordinary, please do your magic and show me more.

Sometimes, I am even able to catch this amazing moments on pic.

Yesterday, was raining in the morning but we decidedly to wait and hopefully the sun 🌞 will show up.

Not only sun showed up.







Address

Midland Road
Kettering
NN144JS

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Świadomy Biznes posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Świadomy Biznes:

Share