e-training.bg - Marketing and Management

e-training.bg - Marketing and Management Център за обучение и професионални консултации E-training

E-training предлага разработването на дистанционни обучения за нуждите на вашата компания. Нашата мисия: Да подпомогнем нашите клиенти в изграждането на маркетингова визия и да я претворим заедно в успешен и проспериращ бизнес, като им предоставяме бизнес обучения и актуална информация за най-добрите управленски, маркетингови решения, основани на дългогодишна практика и пазарен опит.

СЪКРАЩЕНИЯПреди година и половина трябваше да съкратим щат. Това не се случва често в сферата ни и обективно погледнато ...
27/03/2024

СЪКРАЩЕНИЯ
Преди година и половина трябваше да съкратим щат. Това не се случва често в сферата ни и обективно погледнато за колегите е лесно да си намерят нова работа.

Трябваше да е един от трима с еднакви длъжности.
Очевидните критерии не ни помогнаха особено – и тримата взимаха приблизително еднакво възнаграждение и си вършеха добре работата.

На първо четене отхвърлихме критерия кой колко деца има за да е по-честно. (Въпреки това имаме едно вътрешно мислене, че по-възрастните хора с деца са по-надеждни.)

В крайна сметка съкратихме човека, който беше най-амбициозен, понеже в обозримо бъдеще нямаше вариант да му предложим желаното развитие.
Идеята беше, че скоро сам ще му стане тясно.

Никога не съм бил напълно ОК с това ни решение.
Преди 2 дни най-накрая получих измерим отговор, след казуса и дискусията в групата.

Споделено от участник в „100 ДНИ на МЕНИДЖЪРА“, на ден 38.
Нова група стартира от 08.04.2024 г. Споделен опит от над 650 мениджъри, участвали до сега.
Можете да си спестите много грешки. Както и да намерите нови успешни решения.

Пишете ни за инфо.

12 минути срам, но после цял живот те има в TEDx В моите 12 минути успях да кажа за:• Какво научих от първия си дипломан...
09/08/2023

12 минути срам, но после цял живот те има в TEDx
В моите 12 минути успях да кажа за:

• Какво научих от първия си дипломант?

• Как се изкарва 1 млн. лв. от писане на книги?

• Ползата от 50 интервюта за работа и ползата от висшето образование

• Научния ми принос към правилото за 5-те П (6-тото такова)

• И разбира се – Грешката на оцелелия

Цялата организация на събитието, вкл. заснемането, е дело на 20-годишни студенти в УНСС.

Още мъдрости ще споделям на:
19.09. Бизнес чрез LinkedIn (3 ч., дистанционно)
21.09. Бизнес продажби и преговори
28.09. Управление на успешни екипи, мотивация, лидерство

от 09.10. – 100 дни на мениджъра (дистанционно, цели 100 дни :)

Попитайте за инфо или потърсете в Гугъл. 😉

Yavor Yankulov will present a collection of personal stories representing the survivor's mistake.How much can lack of prior preparation cost? What part of t...

Хората напускат заради ушите! Преди един човек да напусне, той е споделял, че не се чувства добре.Поне една въздишка е и...
21/03/2023

Хората напускат заради ушите! Преди един човек да напусне, той е споделял, че не се чувства добре.
Поне една въздишка е изпуснал.
Е, някой е бил глух за неговите думи и не е реагирал навреме.

Извод: Редовното чистене на уши ще намали броя на напускащите.

Ушите на мениджърите, не на напускащите!

Добре е, когато това се прави чрез обмяна на опит с други мениджъри, от различни бизнеси и компании.
Често мениджърите от една компания оглушаваме за едни и същи неща.
Или греша?

„100 ДНИ на МЕНИДЖЪРА“ е доказано успешно място за това.
Практиката на над 500 мениджъри, от начинаещи до СЕО.

Он вас се искат само 12 мин. на ден.
Работим в затворена група, влизате когато искате, всички материали са постоянно налични и остават и след ден 100.

Нова група от 03.04.
Местата се запълват бързо. ⚠

P.S. Ако искате да е в 1 ден и на живо – може и така:

Най-важното в работата са три неща:1. Да те уважават. 2. Да имаш възможност за кариерно развитие. 3. Да ти плащат добре....
23/03/2022

Най-важното в работата са три неща:
1. Да те уважават.
2. Да имаш възможност за кариерно развитие.
3. Да ти плащат добре.

И с нито едно от тези неща човек не трябва да прави компромис.
Затова работя на три места.

Но познавам хора, които работят на едно място, а получават и трите. С над 500 от тях се запознах в „100 ДНИ на МЕНИДЖЪРА“.

Спорно е кой от кого научи повече. Мисля, че всеки си взе нещо полезно от другите.

Компаниите им са на снимката.
Вашата сред тях ли е?

Ако я намерите, натиснете 👍
Ако не я виждате, отбележете ❤ (Тънък намек към Вашия HR)

Нова група от 04.04.
Местата са ограничени.
(линк в коментар)

Оръжеен магазин. Клиент дълго избира ловна пушка, но все нещо не му харесва.Прикладът е твърде дебел или твърде тънък; п...
22/11/2021

Оръжеен магазин. Клиент дълго избира ловна пушка, но все нещо не му харесва.
Прикладът е твърде дебел или твърде тънък; пушката е ту къса, ту дълга; цевите все не са в правилната позиция; патроните са малко…

Собственикът на магазина отива при него и му дава визитка.
Доволен клиентът си тръгва.

Това не се случва за пръв път, затова един от клиентите пита собственика, къде е изпратил човека.

– Приятелю, търгувам с оръжие 30 години, повярвай ми, това не е мой клиент. Изпратих го при брат ми.

– А какво продава вашият брат?

– Нищо, той е сексопатолог.

Задалият въпроса побързал да си купи пушка с пълно оборудване и амуниции.

Поука 1: Ако един клиент е твърде претенциозен и колеблив, вероятно не е нашият клиент.

Поука 2: Повечето клиенти се нуждаят от съвсем малък стимул за да направят покупка. (Виж този, който зададе въпроса.)

Поука 3: Възможно е някои продукти да не им трябват, но ако откриете потребностите им, винаги можете да им продадете.

Историите, които продават

Историята е на участник в Група 1. Вече станаха 10, а участниците 500!Нова група от 20.09.Тук: https://www.e-training.bg...
27/08/2021

Историята е на участник в Група 1. Вече станаха 10, а участниците 500!
Нова група от 20.09.
Тук: https://www.e-training.bg/calendar/management-soft-skills/management-100-days

МОЯТ ПЪРВИ урок за мениджмънта
Разказано от участник в „100 дни на мениджъра“:
Искам да споделя с вас първия урок за мениджмънта, който научих в практиката.
Беше, естествено, в началото на моята кариера. Работех като финансов специалист в малка българска фирма. Шефът беше типичният търговец - от финанси и счетоводство бъкел не отбираше, но на ескимосите сняг продаваше и на бедуините пясък.
Работата ми беше да му изготвям различни справки за плащания, продажби, разходи. Обичаше да ми казва така:
"Началниците, Коле, са прости хора. Искат да погледнат едно листче и всичко да им стане ясно."
С това искаше да каже, че го интересуват само най-важните неща, представени кратко и прегледно. А счетоводните казуси да ги обяснявам с прости думи. Като за глупак или малко дете.
Шефът, разбира се, не беше глупав. Просто не искаше да губи време, а да се фокусира върху работата и проблемите за разрешаване.
Та това ми е първият урок - времето е изключително ценно за мениджърите и те не бива да го губят в четене на дълги, скучни и неподредени справки.

P.S. Следващ курс - от 25.09.

Story Selling Tip No. 1Познат има агенция за имоти. Често споделя, как много хора губят от това, че не ползват услугите ...
27/07/2021

Story Selling Tip No. 1

Познат има агенция за имоти. Често споделя, как много хора губят от това, че не ползват услугите на брокер.
Казва:
„Губят, но тъпо и упорито отказват!“

Той самият се бори повече от година с Linkedin.
Посочвам му какво да промени.
На думи е съгласен, но на дела тъпо, но упорито отказва.

Друг предлага услуга, която спестява значителни разходи. Оплаква се, че много от клиентите му в началото трудно приемат това.
Като опитат виждат, че работи и са много доволни.
Но първо всички отказват.

Търси си нови клиенти. Предлагам му да използва активно Linkedin.
Дори не се замисля, а е готов с отговора:
„Моите клиенти не са в тази мрежа!“.

Не споря с него. Проверявам – без усилие намирам 14 240 потенциални клиенти в Бг.
Но той тъпо и упорито отказва.

Трети познат е напред с материала. Вижда, че тази мрежа е удачна за бизнеса му.
Опитва редовно с постове от типа: „Нашият нов продукт Х е много добър!“
Ефектът е нулев.

Посочвам му какво и как трябва да промени в постовете си.
Съгласен е, но нищо не променя.
Тъпо, но упорито!

Упоритостта е хубаво качество.
Но първата думичка проваля цялата концепция. 😉

Кое е вашето „упорито“?

Накратко: Щом присъствате в социалните мрежи, значи се занимавате с маркетинг!А сега малко по-подробно: Маркетинг 1.0Ако...
17/06/2021

Накратко: Щом присъствате в социалните мрежи, значи се занимавате с маркетинг!
А сега малко по-подробно:

Маркетинг 1.0
Ако подражаваме на светите книги трябва да кажем:
„В началото беше Продуктът!“
Изначалната маркетингова концепция поставя продукта в центъра, намира го за най-важен. Или както казва Хенри Форд:
„Клиентът има право да получи какъвто цвят кола пожелае, стига този цвят да е черен.“
Фразата е популярна, но по-малко известен факт е, че Форд не е бил почитател на черния цвят, а просто това е бил най-бързо съхнещият лак, който са можели да използват в поточните линии и производството.
Повече харесвам неговото: „Ако бях питал клиентите си какво превозно средство желаят, щяха да поискат по-бърз кон.“
И двата цитата чудесно описват тази начална маркетингова парадигма – в центъра е продуктът!

Маркетинг 2.0..
още в статията във Forbes

Да ме прощавате за сложната чуждица, но идеята си я бива. За какво иде реч?Снимка: Envato Elements Да ме прощавате за сложната чуждица, но идеята си я бива. За какво иде реч? Н....

Национално проучване „КУЛТУРА на ОРГАНИЗАЦИИТЕ в БЪЛГАРИЯ“.Съвместен проект на катедра “Стопанско управление” при СУ и "...
19/02/2021

Национално проучване „КУЛТУРА на ОРГАНИЗАЦИИТЕ в БЪЛГАРИЯ“.

Съвместен проект на катедра “Стопанско управление” при СУ и "Научноизследователски център по търговия" – УНСС.

Ще погледнем към организациите изобщо.
Ще изведем специфичното за ТЪРГОВСКИТЕ такива.
Може да се направи разрез и по други сектори – производство, финанси…

БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ЩЕ ПОПЪЛНИТЕ АНКЕТАТА!
https://lnkd.in/ePUGN8G

Ако желаете проучването да се направи конкретно за ВАШАТА КОМПАНИЯ – пишете ми!

P.S. Оригиналното проучване е по методиката на Geert Hofstede, първоначално проведено за IBM, понастоящем е валидирано за цял свят и е едно от най-добрите.
Изводите и препоръките за мениджмънта са изключително практични.

Имате ли „Москвичи“ сред Вашите бизнес проекти?Как се справяте с тях?
12/02/2021

Имате ли „Москвичи“ сред Вашите бизнес проекти?

Как се справяте с тях?

отпреди 4 дни Парадокс на „Москвича“ Явор Янкулов доктор по икономика Практиката показва, че когато оценяваме дали да продължим един закъсал проект, взимаме предв...

ШЕФЪТ РЕШАВАС шефа цял час умуваме върху едни чадъри - кои са по-издръжливи, по-красиви и по-евтини. Предстои нова промо...
28/01/2021

ШЕФЪТ РЕШАВА
С шефа цял час умуваме върху едни чадъри - кои са по-издръжливи, по-красиви и по-евтини. Предстои нова промоционална търговска кампания.
Той е собственик на голяма фирма в FMCG сектора, а аз съм талантливият му маркетинг директор.

И двамата нищо не разбираме от чадъри, особено големи, за барове на открито.

- Шефе, няма ли кой друг да прецени за чадърите?
- Другите ще похарчат повече пари и няма да им пука.
- Ами то и на мен не ми пука!
- Ако не ти се работи, просто кажи.
- Работи ми се, ама нещо смислено. Тук ще направим икономия максимум за 1000 лева. Разходът за моята заплата ще е покрит, но за твоята не съм сигурен.
- Ти да не си финансов директор?

Избраните от нас чадъри едва изкараха лятото.

На следващата година възложихме тази задача на рекламната агенция.
15 години оттогава. Вчера видях един от техните чадъри - още върши работа.
Малко го е навалял сняг, но иначе нищо му няма.

Едно от най-важните умения на мениджъра – да прецени в кои решения да участва.

„100 ДНИ на МЕНИДЖЪРА“ – дистанционен курс.
12 минути дневно, за да помислите за важните неща.

Споделен опит на над 450 участници, много от тях СЕО. (виж снимката)
Нова група от 01.02.2021 г.

Пишете за инфо.

МОТИВАЦИЯ за ЖАБИТази я знаете:Две жаби паднали във ведро с мляко. Едната крякала: „Олеле, давя се, давя се!“, а другата...
02/12/2020

МОТИВАЦИЯ за ЖАБИ

Тази я знаете:

Две жаби паднали във ведро с мляко.
Едната крякала: „Олеле, давя се, давя се!“, а другата: „Не, не! Няма пък да се удавя!“

„Как така няма да се удавиш?“, попитала първата.
„Ами ще шляпам, ще шляпам, като луда ще шляпам!“

На сутринта стопанинът намерил във ведрото две жаби: едната умряла, а другата – стъпила върху бучка масло.

Поуката е ясна:
Не се предавай и ще успееш!

Но…
Така е, защото са плували в мляко.
Ами ако бяха попаднали във ведро с вода?

Поука: Средата определя вероятността за успех, не инатът.

И още…

Първата жаба ритала, ритала и накрая загубила сили и се удавила.
Едва тогава втората жаба, която дотогава пестяла силите си, започнала да рита и довършила бучката масло.

Поука:
Остави другите да свършат черната работа. Оцеляват по-адаптивните.

Вариант с вода:
Първата жаба ритала, ритала, уморила се и умряла.
Тогава втората се качила върху плуващия ѝ труп и оцеляла.

Поука:
Остави конкуренцията да се изтощи и изплувай върху нейния труп.

Финал…
Всяка от горните истории завършва така:
Стопанинът убил оцелялата жаба и продал маслото като супер екологично!

Поука:
Жабите са най-важният ни ресурс, но клиентите искат масло.

Край.

P.S.
Баналната мотивационна история е обида за всяка трудова жаба. 😊

Нова група „100 ДНИ на МЕНИДЖЪРА“ от 01.02.2021

Address

жк Младост 1 бл. 40
Sofia
1784

Opening Hours

Monday 10:00 - 17:00
Tuesday 10:00 - 17:00
Wednesday 10:00 - 17:00
Thursday 10:00 - 17:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when e-training.bg - Marketing and Management posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to e-training.bg - Marketing and Management:

Share