07/02/2026
В Чехії 🇨🇿 планують жорстко обмежити агентури праці, частина з них може втратити право працевлаштовувати ІНОЗЕМЦІВ‼️
Міністерство праці Чехії під новим керівництвом готує жорсткіші правила для агентур.
📌Причина — багато агентств порушують закон: експлуатують іноземців, оформлюють людей нелегально та не платять податки. За оцінками держави та профільних організацій, бюджет щороку втрачає ВІД 40 млрд крон. 🤯
⚠️ ОСНОВНІ ЗМІНИ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬСЯ:
🔹дозвіл на працевлаштування іноземців отримають тільки перевірені агентства;
🔹можуть підвищити обов’язкову заставу/kauce (зараз 1 млн CZK);
🔹введуть жорсткіші умови для отримання ліцензії;
🔹можуть відсіяти сотні агентств, які не відповідають вимогам.
🤓 Один з ключових критеріїв — мінімум 3 роки роботи на ринку ‼️ Агентства, які працюють менше цього часу, можуть втратити право працевлаштовувати іноземців. Таких агентств приблизно 400, і це близько 40% ринку.
⁉️ ЯК ЗАРАЗ АГЕНСТВА ОБХОДЯТЬ ЗАКОН, щоб не платити повні податки і внески
👉 Офіційне агентство знаходить клієнта, але працівників оформлюють через інші фірми (s.r.o.) без ліцензії, часто на договір DPP.
👉 Працівників оформлюють як ФОП (OSVČ), хоча фактично вони працюють як звичайні робітники - це švarcsystém.
👉 Іноземці часто працюють нелегально на простих роботах (типу прибиральники, покоївки), тому використовують обхідні схеми
ЩО МОЖЕ ЗМІНИТИСЬ ⁉️
⏳Законодавчі зміни підготують протягом найближчих місяців☝️
Чекаємо 🤓
#Чехія #чехіядляукраїнців #українцізакордоном #українцівчехії #чехия #роботаЧехія #роботазакордоном #агентура