Sydjysk Lift

Rutevejledning Website Kontakt virksomheden

Sydjysk Lift Udlejning af lifte og andet materiel

🚨 VI UDVIDER – IGEN 🚨Flåden vokser, og denne gang har vi fået den meget populære 28 meter bomlift fra Manitou  🔝🤩🤩 Manit...
19/10/2026

🚨 VI UDVIDER – IGEN 🚨

Flåden vokser, og denne gang har vi fået den meget populære 28 meter bomlift fra Manitou 🔝🤩

🤩 Manitou 280 TJ 🤩
✔️ 27,75 meters arbejdshøjde
✔️ Kun 243 cm bred
✔️ 4-hjulstræk (4WD)
✔️ Dieseldrevet ⛽️
✔️ Egenvægt på 16,5 tons
✔️ Alsidig og klar til store projekter 💪

Med mere end 40 bomlifte i vores sortiment er chancen ret stor for, at vi også har den lift, der passer perfekt til dit projekt 🔝

Og husk… vi udlejer meget mere end lifte 😉
Maskiner, teleskoplæssere, minigravere, minilæssere, fræsere, motorbøre, pladevibratore og meget mere.

📞 Ring på 74 62 20 10 – så finder vi den rigtige løsning til dig.

👉 Se hele vores udvalg på www.sydjysklift.dk

Sønderjysk Service i Topklasse 🔝😎

Vores 21 meter billift er klar til kamp igen 💪Liften har været en tur forbi et autoriseret værksted, hvor den har fået l...
19/10/2026

Vores 21 meter billift er klar til kamp igen 💪

Liften har været en tur forbi et autoriseret værksted, hvor den har fået lidt kærlig behandling og er blevet masseret de helt rigtige steder 🔧😁

Nu er den tilbage i topform og klar til nye opgaver i højden – uden problemer 🔝

HUSK: Den må køres med almindeligt B-kørekort🚗

Skal du bruge en lift til næste opgave, så giv os et kald på tlf. 74 62 20 10

Sydjysk Lift – Sønderjysk Service i Topklasse 🔝

🚨 VI UDVIDER – IGEN! 🚨🚤 Skal båden i vinterhi? Så har vi traileren 🤩🔝Flåden hos Sydjysk Lift vokser endnu en gang – og d...
09/10/2026

🚨 VI UDVIDER – IGEN! 🚨

🚤 Skal båden i vinterhi? Så har vi traileren 🤩🔝

Flåden hos Sydjysk Lift vokser endnu en gang – og denne gang er det ikke en lift, der skal til vejrs

Vi har nemlig fået en stor bådtrailer fra Brenderup i sortimentet, så du kan få fragtet båden sikkert på land, når sejlsæsonen går på hæld 💪

🤩 Brenderup A06 bådtrailer 🤩
✔️ 3.500 kg totalvægt
✔️ 2.800 kg lasteevne
✔️ Til både op til 26 fod
✔️ LED-belysning

Men husk nu… 😉
Vi udlejer MEGET mere end lifte! 🔝

🚜 Maskiner
🏗️ Teleskoplæssere
⛏️ Gravemaskiner
💪 Minilæssere
🔧 Fræsere
🛞 Motorbøre
⚙️ Pladevibratorer
🚛 Trailere – og meget mere!

Kort sagt: Har du et projekt, har vi måske lige det, du mangler👌

📞 Ring på 74 62 20 10, så finder vi den rigtige løsning til dig.

👉 Se hele udvalget på www.sydjysklift.dk

Sydjysk Lift – Sønderjysk Service i Topklasse! 🔝😎

🚨 VI UDVIDER – IGEN 🚨Flåden vokser, og denne gang har vi fået en sprit ny gravemaskine som er spækket med lækkert udstyr...
22/09/2026

🚨 VI UDVIDER – IGEN 🚨

Flåden vokser, og denne gang har vi fået en sprit ny gravemaskine som er spækket med lækkert udstyr 🔝🤩

🤩 Wacker Neuson ET 65 🤩

✔️ 6,5 tons muskelbundt
✔️ Engcon Rotortilt med klo
✔️ 40, 60 & 80 cm graveskovl
✔️ Stor planerskovl
✔️ Sortergrab
✔️ Lækker kabine med aircondition
✔️ Alsidig og klar til både små og store projekter

Vi har gravemaskiner fra 1,2 til 6,5 tons i vores sortiment. Vi har forskelligt tilbehør som f.eks. sortergrab, betonhammer og forskellige skovle🔝

Og husk… vi udlejer meget mere end lifte 😉

Maskiner, teleskoplæssere, gravemaskiner, minilæssere, fræsere, motorbøre, pladevibratore og meget mere.

📞 Ring på 74 62 20 10 – så finder vi den rigtige løsning til dig.

👉 Se hele vores udvalg på www.sydjysklift.dk

Sønderjysk Service i Topklasse 🔝😎

Team Sydjysk Lift

🍂 TAGRENDERNE SKRIGER PÅ HJÆLP 🍂Efteråret er på vej – og det betyder at blade, mos og snavs skal fjernes fra tagrenderne...
21/09/2026

🍂 TAGRENDERNE SKRIGER PÅ HJÆLP 🍂

Efteråret er på vej – og det betyder at blade, mos og snavs skal fjernes fra tagrenderne 🌧️🍁

Og nej… det er ikke en god idé at balancere på en stige med én hånd på tagrenden og den anden hånd fuld af blade 😂🙈

👉 Lej en lift hos Sydjysk Lift og gør det ordentligt – og ikke mindst mere sikkert 💪🏻🔝

En stoppet tagrende kan nemlig give:
💦 Vand, der løber over
🏠 Fugt på facader og murværk
🪵 Skader på træværk
🌧️ Tilstoppede nedløbsrør
💸 Og i værste fald en dyr regning!

Så brug en eftermiddag på at få styr på tagrenderne – ikke en hel weekend på skadestuen 😅

Vi har liften, der kan hjælpe dig sikkert op i højden, så du kan få fjernet årets høst fra tagrenderne 🍂🧹

📞 Ring 74 62 20 10 – så finder vi den rigtige lift til opgaven.

Sydjysk Lift – Sønderjysk service i topklasse 🔝

En super god dag til Aaben Havn 2026 er slt 🔝Tusind tak til alle jer, der lagde vejen forbi 🙏🏻Det har været en fornøjel...
12/09/2026

En super god dag til Aaben Havn 2026 er slt 🔝

Tusind tak til alle jer, der lagde vejen forbi 🙏🏻
Det har været en fornøjelse at snakke maskiner, lifte og projekter med jer alle sammen 👌🏻😎

🍿 Vores popcornmaskine var mildest talt på overarbejde 😂
Vi håber, at alle jer, der stod i kø, nåede at få en portion popcorn – og at I ikke måtte vente alt for længe 😉

En kæmpe tak til Aabenraa Havn for et fantastisk arrangement med rigtig mange besøgende og en rigtig hyggelig dag👌🏻🔝

(Billederne er taget lige inden åbning)

Team Sydjysk Lift
Sønderjysk Service i Topklasse 🔝

KONKURRENCE – KAN DU GÆTTE MÆRKET? Vi har netop udvidet flåden med to nye bomlifte – men kan du gætte, hvilket mærke de ...
09/09/2026

KONKURRENCE – KAN DU GÆTTE MÆRKET?

Vi har netop udvidet flåden med to nye bomlifte – men kan du gætte, hvilket mærke de er fra? 😎

🔹 Lift nr. 1: 16 meters arbejdshøjde
🔹 Lift nr. 2: 20 meters arbejdshøjde
🔹 Begge med 4-hjulstræk 💪

Hvilket mærke tror du, det er?

Skriv dit bud i kommentarfeltet👇

Vi trækker lod blandt de rigtige svar om en fed slagboremaskine fra Milwaukee med lader og batteri🔝

Vi afslører svaret snart… 🤫

📞 74 62 20 10
🌐 www.sydjysklift.dk

Sønderjysk service i topklasse 🔝😎

Præmien kan ikke byttes, eller byttes til kontanter. Konkurrencen er ikke sponsoreret, støttet, administreret af eller forbundet med Facebook.

🚨 VI UDVIDER – IGEN! 🚨Flåden vokser, og denne gang har vi fået to populære Manitou bomlifte mere på plads 🔝🤩🤩 Manitou 16...
09/09/2026

🚨 VI UDVIDER – IGEN! 🚨

Flåden vokser, og denne gang har vi fået to populære Manitou bomlifte mere på plads 🔝🤩

🤩 Manitou 160 ATJ 🤩
✔️ 16 meters arbejdshøjde
✔️ Kun 230 cm bred
✔️ 4-hjulstræk (4WD)
✔️ Dieseldrevet ⛽️
✔️ Egenvægt på 6,2 tons
✔️ Alsidig og klar til både små og store projekter 💪

🤩 Manitou 200 ATJ 🤩
✔️ 20 meters arbejdshøjde
✔️ Kun 240 cm bred
✔️ 4-hjulstræk (4WD)
✔️ Dieseldrevet ⛽️
✔️ Egenvægt på 10 tons
✔️ Masser af rækkevidde og power 💪

Med mere end 40 bomlifte i vores sortiment er chancen ret stor for, at vi også har den lift, der passer perfekt til dit projekt 🔝

Og husk… vi udlejer meget mere end lifte! 😉
Maskiner, teleskoplæssere, minigravere, minilæssere, fræsere, motorbøre, pladevibratore og meget mere.

📞 Ring på 74 62 20 10 – så finder vi den rigtige løsning til dig.

👉 Se hele vores udvalg på www.sydjysklift.dk

Sønderjysk service i topklasse 🔝😎
Team Sydjysk Lift

08/09/2026

🚛💨 Der er travlt på landevejene! 🔝

Lige nu har vi fuld fart på leveringerne rundt i hele Sydjylland og resten af Syddanmark. Vores lastbiler kører for fuld damp med at hente og bringe lifte og maskiner ud til vores gode kunder.

Med mere end 250 lifte og maskiner i flåden, har vi helt sikkert også det, du mangler til dit næste projekt🔝

📞 Ring på 74 62 20 10 – vi sidder klar ved telefonen med gode råd, hurtig service og sønderjysk service i topklasse! 😎

Sydjysk Lift – vi får tingene til at ske! 💪🔝

02/09/2026

I samarbejde med S&S Bilhus
har vi været ude at prøvekøre en Ford F150 Lightning som køre på ren strøm 🔋

Det køre bare ✅

Adresse

Løgumklostervej 55
Aabenraa
6200

Åbningstider

Mandag 07:00 - 16:00
Tirsdag 07:00 - 16:00
Onsdag 07:00 - 16:00
Torsdag 07:00 - 16:00
Fredag 07:00 - 14:00

Underretninger

Bliv den første, der får besked: Vi sender dig en e-mail, når Sydjysk Lift offentliggør nyheder og tilbud. Din e-mailadresse bliver ikke brugt til andre formål, og du kan til enhver tid afmelde dig.

Kontakt Virksomheden

Send en besked til Sydjysk Lift:

Genveje

Del