29/04/2026
Mida ma ütleksin kellegile, kes hakkab kolima?
Hmm..
Algul kirjutasin pika teksti ja siis kustutasin ja mõtlesin, et panen siia hoopis 10 sellist punkti, millele ise tähelepanu pöörasin ja millele soovitan kolides (või miksmitte ka niisama!) mõelda:
1. See on sinu elu uus peatükk, mine julgelt sellega kaasa!
2. Loo oma visioon uuest kodust. Mis stiil? Milline kodu?
3. Alusta sorteerimist ENNE kolimist! Nii võtad kaasa juba teadlikult valitud esemed.
4. Vaata esemeid selle pilguga, et mida tahad kaasa võtta, mitte millest loobuda.
5. Öeldes “jah” millelegi, me ütleme “ei” millelegi.
Yes for clutter, then no for space.
6. Ära lepi versiooniga, millega sa tegelikult rahul ei ole.
7. Uues kodus leia igale esemele oma kodu.
8. Täiuslikkust pole olemas, ka looduses mitte. Loeb see, mis sulle on oluline.
9. Võta aega puhkamiseks ka!
10. Küsimused, mida sorteerimisel endalt küsida:
Mis on kõige hullem, mis saab juhtuda kui lasen asjast lahti? Mis on kõige parem, mis saab juhtuda kui lasen asjast lahti? Kas mul on seda vaja?
Kas ma tahan seda ja see tekitab minus positiivseid tundeid? Kas ma ostaksin selle uuesti?
Kas see sobitub selle uue kodu visiooniga minu sees?
Kolimine pani mind jälle märkama, kui palju loeb see, mida me endaga kaasa võtame, mitte ainult asjade, vaid ka tunnete mõttes.
Asjad, tunded, tunded, asjad.
Meil on ju tegelikult iga esemega lugusid rääkida. Oluline vaatenurk sellesosas, et neid lugusid räägime me iseendale asjade kohta. Ja nii veename ka alles hoidma seda, mida me tegelikult enam ei vaja, see meid ei rõõmusta, me ei ostaks seda uuesti ja see ei sobitu ka kuskile enam. Aga see lugu, mida me endale räägime…