14/08/2024
Czy przeżyłabyś dziś za 40% tego, co zarabiasz...?
40x40x40....to wymierna życia większości ludzi. Pracujesz 40 godzin tygodniowo, aby po 40 latach pracy żyć za równowartość 40% twoich dochodów! Wyobrażasz to sobie....? Lekko przerażające ale dość mocno prawdziwe.
A czy zastanawiałaś się kiedyś jak to zmienić?
Jest takie ćwiczenie mentorskie- wybiegnij myślami 5-10 lat do przodu na Twojej linii czasu. Serio, przerwij czytanie, zamknij oczy i zrób to.
Gdzie wtedy jesteś, jak wygląda Twoje życie, co zmieniło się w tym czasie na lepsze? Teraz zerknij z tego miejsca w tył i pomyśl co doprowadziło Cię do niego- jakie aktywności, umiejętności, a może znajomości...?
Trudno było sobie wyobrazić cokolwiek inaczej, niż masz dziś...?
Może tak naprawdę nie wiesz czego chcesz i do czego dążysz? Może wydaje Ci się, że życie jest ciężkie i nic z tym nie zrobisz? Może wydaje Ci się, że z jakiegoś powodu dobre życie jest pisane innym, nie Tobie....? Może chcesz coś zmienić, ale za cholerę nie wiesz jak...?
Powiem Ci coś- to kim będziesz za 5 lat zależy od:
- ludzi, których poznasz i z którymi będziesz spędzać czas
- rozmów, w które się zaangażujesz
- nawyków, które w sobie wyrobisz
- pożywienia, którym się karmisz
- książek, które przeczytasz czy podcastów, których wysłuchasz.
A więc zastanów się co dzisiaj w siebie wpakowałaś, kiedy ostatnio słuchałaś czegoś mądrego i kogo wartościowego poznałaś. Kiedy zmusiłaś się do czegoś niewygodnego- choćby do krótkiego treningu, spaceru czy zdobycia nowych umiejętności?
Moje życie zmieniło się diametralnie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wiem czego chcę, ale wiem też czego bardzo już nie chcę. Czy wszystko mi wychodzi? Nie. Czy poddaję się? Nie. Ciągle próbuję i znajduję nowe ścieżki, zmieniam, ulepszam, modyfikuję. Wiem jak chcę żyć za kolejne kilka lat ale nie czekam, tylko działam już dziś. Chcę żyć w lekkości, radości, totalnej niezależności, a to oznacza, że nic i nikt mnie nie ogranicza- czas, pieniądze, ani czyjaś zgoda na urlop. Chcę otaczać się fajnymi ludźmi i być wszędzie tam, gdzie mnie jeszcze nie było 😉
Twoje życie może być znacznie lepsze za 5, 10 lat i tylko Ty o tym decydujesz!
Nigdy nie otworzą się drzwi, w które nie zapukasz! Nie poznasz odpowiedzi na pytania, których nie zadasz! Nie zmienisz nic w swoim życiu, jeśli nie zrobisz kroku naprzód! Nie dostaniesz szansy, jeśli z założenia będziesz od razu na NIE.
Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań na to, żeby mieć kiedyś więcej niż 40%, to zawsze możesz zapukać do mnie. 🩷