12/09/2022
Az első ceglédi kórházat a „Vörös ökörhöz” címzett fogadó épületében alapították 1873-ban. Ekkor egyszerre csak 23 beteget tudott fogadni és még az első világháború után is működött. A ceglédi Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet ma 160 ezer embert lát el. Története számunkra különösen izgalmas, mert a nagy múltú kórház rendelőintézetének új épülete Szeghi Gábor vezetésével a Semmelweis & Partners irodájában készült tervek alapján épülhet meg.