Lutor Könyvelőiroda

Lutor Könyvelőiroda Magas minőségű szolgáltatás: elköteleztük magunkat a kiváló és precíz szolgáltatás-minőség mellett. Stabil háttérrel rendelkezünk!

én is így látom :)
28/11/2019

én is így látom :)

Hiába 12 millió forint a kata és az áfamentesség éves határa.

25/04/2019

Azonnali és korrekt adatszolgáltatások, teljesen zárt és tökéletesen működő informatikai rendszer = 100 %-ban hibátlan SZJA bevallások, gondolhatnánk, ám a valóság közel sincs így. A gyakorlat azt mutatja, hogy több százezer forintot bukhatnak a magánszemélyek, ha a személyi j...

27/02/2017

Drága utak, átláthatatlan gazdálkodás, összefonódások. Néhány címszó a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara működéséről készített jelentés vezetői összefoglalójából.

19/01/2017

A rossz gyerek után is igénybe vehető a családi kedvezmény :))

31/12/2016

Két könyvelő szilveszteri koccintása:
- Boldog Új Évet!
- Neked is, de figyelj, melyik év is évült el most?

22/12/2016

Karácsonyi ajándékötletek - Könyvelőknek - ügyfelektől
(Hogyan működnek, mire ugranak a könyvelők - használati utasítás cégvezetőknek könyvelőjükhöz!)

Vigyázz, brutál ütős tippeket árulunk el, hogy jövőre tuti jobb legyen a kapcsolatod a könyvelőddel!

Egyben: 6 gyilkos mondat, amit SOHA ne mondj a könyvelődnek! - Ki-ki válogasson kedvére! :)

1. Új ügyfélként:
"Nekem nincs sok anyagom"
Igen, tudjuk, szinte minden vállalkozás így van ezzel... És az a kevés anyag is egyszerű, amit akár te is le tudnál könyvelni, csak épp nem akarsz vacakolni vele, ezért jöttél hozzánk...
Ez a mondat sajnos a könyvelőd felé egy dolgot sugall rólad: keveset akarsz fizetni a könyvelésért, mert szerinted szinte semmi dolgunk nem lesz vele, és nagyon nem értékeled a munkáját.
Ad1: Vállalkozóként nem tudod, mi mindenre kell figyeljen a legkisebb cégekkel kapcsolatban is a könyvelő.
Ad2: A jó könyvelő felelősséget vállal a legkisebb cégért is, szaktudását folyamatosan fejleszti, irodáját fenntartja, mely igen jelentős költséget tesz ki. Ehhez járul hozzá a legkisebb, "nem működő cég" is.
Szóval ezzel kérlek, ezzel semmiképp ne indíts (Még akkor sem, ha tényleg kevés anyagod van! :) )... ;)

2. Ha szeretnél év közben eredménykalkulációt kapni:
"Csak pár kattintás az egész"
Igen-igen. Egy gombnyomás, és kész is - feltéve, hogy csak a gyerekednek kellenek a számok, hogy tudjon milyen papírra firkálni. Viszont ha olyan kalkulációt szeretnél, ami megállja a helyét, nem kevés időbe és energiánkba, sok-sok kalkulációnkba kerül..
Hidd el, szívesen megtennénk neked, de elvágod magad nálunk, ha lebecsülöd ezzel a munkánkat, a tudásunkat.
Kérünk, becsüld meg és ismerd el a munkánkat, ahogy elismersz sok-sok más szakember (és a saját magad) munkáját!

3. Ha hitelkérelmet vagy egyéb egyedi - extra - dolgot kell készíteni:
"Ez ugye még belefér a havi könyvelési díjba?"
Persze. Épp úgy, mint amikor a fodrásznál bemész hajmosásra, majd utána megkérded, hogy még ebbe az árba egy festés+vágás is belefér? - mi sem természetesebb ennél! :)
Ide is igaz az előző jó tanács, ezért leírjuk mégegyszer:
Kérünk, becsüld meg és ismerd el a munkánkat, ahogy elismersz sok-sok más szakember (és a saját magad) munkáját!
(Ui: egyébként még az is lehet, hogy a válasz a kérdésedre, hogy "Mivel tartozom?" - az lesz, hogy semmivel...)

4. Amikor átadod a könyvelési anyagot, mielőtt távozol, feltétlenül - még az irodánkban - kérdezd meg:
"Mennyi lesz az ÁFÁ-m?"
A jó könyvelő ránézésre, a kristálygömbjébe meredve vagy akár a zacskódban lévő papír súlyából is megmondja neked a fizetendő adót, nem? - Nekik teljesen felesleges fázis a könyvelés és a bárminemű egyeztetés! De sajnos elég sokan tartozunk ez utóbbi csoportba...
Hidd el, szólunk, ha kész vagyunk - nem kell zaklatni minket, mikor dolgozzunk, tudjuk mi a dolgunk. A siettetés nekünk sem használ...

5. Áfa fizetési határidő előtt néhány nappal:
"Csak 18-án tudom elvinni az anyagot, ugye nem baj?"
Oooooh, hát már miért lenne baj? Végül is azt a kevés anyagot (lásd 1-es pont) pikk-pakk fel lehet dolgozni (lásd 4-es pont). A határidő amúgy is 20-a éjfél... - de belegondoltál abba, mi lenne, ha megtisztelnéd a könyvelőd, hogy időben, mondjuk 8-a körül már viszel mindent, és nem kellene éjszakába nyúlóan dolgoznia az utolsó napokban? - próbáld ki, érdemes! Tiszteld meg könyvelőd azzal, hogy hagysz időt a munkájára! Ezzel a kis odafigyeléssel nyugodt munkakörülményeket tudsz neki biztosítani, amiben sokkal hatékonyabban (pontosabban) tud dolgozni NEKED. Ez mindkettőtök érdeke. Nem beszélve arról, hogy a könyvelődnek is van családja, akiket szeretne látni határidő környékén is.

6:
"Az ügyvéd azt mondta..."
Tudd, hogy az ügyvédek (általánosságban) nem olyan jártasak az adózási/számviteli kérdésekben, mint a könyvelők. Ennek oka egyszerű: nekik nem ez a feladatuk. Lehet, hogy puccosabb irodája van az ügyvédnek és sokkal jobban megfizeted, mint a könyvelőd, de kérünk, ne vedd készpénznek minden adózási, számviteli tanácsát.
Konzultáld meg a kérdéseket könyvelőddel is, majd utána menj ügyvédhez. Hihetetlenül boldoggá tennéd ezzel...

+1:
A könyvelőd is ember! Kedveskedj neki néha- legalább egy évben egyszer valami aprósággal. Ez lehet teljesen jelentéktelen dolog. Csempéssz bele az anyagba egy csokit, vagy vigyél neki egy csokor virágot, mikor elkészíti májusban a TE CÉGED beszámolóját, amiben minden tudását latba vetette - hogy Te kevesebb adót fizess. Értékeld a munkáját egy üveg borral, de legalább egy "köszönöm"-mel. Ugorj be egyszer hozzá csak úgy egy kis tányér sütivel vagy egy fagyival. - meglátod, nagyot fordul a kapcsolatotok...

Ha ezeket betartod, garantáljuk, hogy jövőre érezhetően javul a könyvelőddel való kapcsolatod! :)

Oszd meg, ha egyet értesz velünk, hogy eljusson az "ajándéklistánk" az ügyfeleinkhez, a vállalkozókhoz/cégvezetőkhöz is! :)

Köszönjük!

Mi pedig a fentieket kívánjuk Nektek, hogy legyen sok olyan ügyfeletek, akivel szerettek együtt dolgozni, mert értékeli, megbecsüli, elismeri a munkátokat!

19/05/2016

Ma már nem fogadok több hívást SZJA-val kapcsolatban.. és holnap 10 óra előtt sem... utána esetleg :)

kb :)
18/05/2016

kb :)

11/05/2016

Cím

Sümegvár Utca 24
Budapest
1118

Nyitvatartási idő

Hétfő 10:00 - 18:00
Kedd 10:00 - 18:00
Szerda 10:00 - 18:00
Csütörtök 10:00 - 18:00
Péntek 10:00 - 18:00

Telefonszám

36204924436

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Lutor Könyvelőiroda új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás