16/01/2015
Vise indeplinite cu ajutorul firmei Recrutare Medici-doctor de familie
Autor: dr. Eliad Alexandru
Promisiunile castiga valoare abia atunci cand sunt indeplinite.
Increderea in medicii romani si dorinta de a-i ajuta sa exceleze peste hotare se incununeaza cu povesti de succes ce ne dau incredere sa continuam in munca noastra de recrutare.
Ne bucuram atunci cand serviciile noastre pun umar la evolutia si excelenta profesionala si de ce nu, contribuie la o viata implinita si realizata.
Avem placerea de a va prezenta recomandarea unui colaborator care a apelat la noi si d**a cm veti putea citi in continuare, a luat cea mai buna decizie!
"Nici nu stiu cu ce sa incep...vreau pentru inceput sa exprim multumirea enorma fata de dumneavoastra si firma RECRUTARE MEDICI pe care o reprezentati pentru tot ajutorul pe care l-ati oferit in momentele in care am avut nevoie poate cel mai mult.
In primul rand as dori sa exprim cat suntem de recunoscatori in special BIANCAI STANCIULESCU
si lui JEROME FARAMIA ,pentru sustinerea primilor pasi spre cariera dorita in Franta si pentru raspunsul promptla toate nelamuririle pe care le-am avut pe parcursul colaborarii noastre.
Echipa dumneavoastra si-a facut munca perfect.
Decizia noastra finala a fost luata pentru ca din păcate, noi nu mai avem timp să mai aşteptam 20-50 de ani să se mai schimbe ceva în bine in România.
Mă bucur că am făcut limba franceză în şcoală şi că am avut şansa să nimerim cu ajutorul dumneavoastra într-o lume normală, în care valorile sînt la locul lor, bunul simţ şi cei şapte ani de acasă nu au dispărut, in care toată lumea salută, spune mulţumesc şi zîmbeşte .Si mai ales, in care legile sînt respectate, iar munca nu se face în bătaie de joc şi nici cel ce munceşte nu e luat de fraier.
Am venit in Franta, ca noi toti care am plecat, cu teama de un alt inceput, de o tara straina, de un sistem de sanatate diferit de cel din Romania. In Franţa majoritatea medicilor merg ca şi colaboratori sau îşi cumpără cabinetele. Formalităţile de obţinere a actelor este greoi atît la noi, cît şi la ei, şi asta consumă timp şi bani, dar în momentul în care începi să lucrezi, tot sistemul este în aşa fel conceput încît să te încurajeze să lucrezi şi să fii mulţumit că te simţi util, respectat şi ai şi satisfacţia unui cîştig material care-ţi conferă un trai mai mult decat decent.
Ca să se evite fraudele în raportări pacientul plăteşte medicului şi apoi în trei zile banii îi sînt vărsaţi în contul personal de către casa de asigurări. În acest fel medicul îşi ia banii pe munca prestată, iar pacientul îşi recuperează banii repede.
Ciubucurile lipsesc cu desăvîrşire. Aşa funcţionează un sistem normal şi corect de asigurări.
Pacienţii sînt oameni cu probleme ca şi la noi şi dacă îţi vezi de treabă, te tratează cu respectul cuvenit.
Am fost inca de la inceput foarte placut surprinsi de ajutorul venit din toate partile, inclusiv de la primarie.
Inca ne surprinde intelegerea de care toti au dat dovada pentru noi ca straini.
Locul de munca este asa cm ni l-am imaginat, primirea a fost insa mai prietenoasa decat ne-am asteptat.
Acomodarea a fost foarte usor realizabila iar atmosfera la lucru a fost si este foarte placuta.
Insa poate cel mai important lucru e ca am inteles cat de esential este sa iti placa ceea ce faci ,pentru ca asta se vede in rezultatul final.
Nu gasesc cuvintele potrivite pentru a va descrie in doar cateva randuri experienta de aici ,insa va pot spune ca paleta de culori din noua noastra viata aici este extrem de bogata.
Acum pot sa spun ca suntem multumiti , viata noastra s-a schimbat total. Nivelul de trai si conditiile de munca sunt incomparabile cu cele de la noi. Dar singuri , fara sprijinul firmei RECRUTARE MEDICI nu am fi putut reusi.
Ei s-au ocupat de gasirea cabinetului medical, de vizitarea lui in Franta, de cazare, de insotirea la interviuri la Colegiul Medicilor din Franta si apoi de toate actele de care am avut nevoie pentru a lucra in Franta.
Multumim inca o data firmei RECRUTARE MEDICI pentru increderea si ajutorul oferit, pentru cursurile de limba franceza intensiv, datorita carora am reusit sa utilizam limba franceza intr-un mod foarte eficient, pentru profesionalismul de care au dat dovada, pentru sfaturile si informatiile primite si nu in ultimul rand pentru comunicarea extraordinara care a existat inca de la inceput.
Daca cu ceva timp in urma faceam parte din grupul celor care citesc toate aceste povesti de succes, acum stim ca sunt adevarate si acum reprezentam si noi o foarte mica parte din ele.
Personal va recomandam tuturor sa aveti incredere in fortele proprii si sa nu renuntati cand va este greu, pentru a ajunge sa va indepliniti visele (LA ORICE VARSTA).
Intr-o zi va veti intreba „de ce nu am facut-o mai devreme?!”
Va doresc mult succes in continuare si multi candidati de "succes" cu vointa si entuziasm, pentru care sa deveniti "cartea de vizita" pe care si-o doreste fiecare dintre noi , cei care am fost sprijiniti de catre dumneavoastra.
MULTUMIM inca o data pentru tot ajutorul acordat!"