Service Samsung Brotacei Atentie Mare

Service Samsung Brotacei Atentie Mare Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Service Samsung Brotacei Atentie Mare, Appliance Repair Service, Constanta.

05/01/2023
Incep cu sfarsitul:Pana sa dau de acest service, ( service partener Samsung, Samsung nu practica asemenea fel de factura...
17/04/2019

Incep cu sfarsitul:
Pana sa dau de acest service, ( service partener Samsung, Samsung nu practica asemenea fel de facturare, u cred ca Samsung le trimite piesele necesare la gramada cu numele de Servisare, asta le este reclama in exterior - Samsung - ) nu stiam ca exista facturare la gramada, adica transportul ( 100lei), manopera ( 150lei) si piesa inlocuita ( 250lei) pot fi facturare intr un singur cuvand si anume " Servisare 500lei. D**a 2 ani de zile mi -am dat seama de ce factureaza asa, vand piese doar verbal, la tine in produs nu ajunge nimic si Nu poti dovedi nimic.
1. Sistemul classic si corect este acel ce iti face factura detaliata, ti a schimbat o piasa? Ti - specifica in factura alaturi de manopera si ce mai se face, cu siguranta ei nu cumpara piese cu titlu de "servisare". va imaginati 10 piese diferite sa fie scrise intr un singur cuvant - Servisare - Cine naiba stie cat costa o piesa si costa celelalte, este aiurea, nu?
2. Sistemul Servisare practicat de acest "service" care nu este corect d**a parerea mea, acest sistem de facturare le permite sa te faca de bani frumosi, poate sunt cuvinte grele dar asta e realitatea, de ce nu scriu si ei pe factura exact cm isi primesc piesele? Pai, de ce ar scrie? Din 3 clienti ca mine poti face 1.000lei zilnic numai dintr un cuvant. Asa ca

Nu acceptati de la acest service sau de la oricare service facturi dubioase, adica, piesa care tocmai ti a fost "schimbata" este trecuta ca servisare, la gramada asa, Servisare 500lei, numai tu stii ce reprezinta acei bani, daca ii intrebi pe ei d**a 3 zile habar nu au ce reprezinta ca nu scrie nicaieri ce reprezinta acei bani, tu ca client nu ai nicio dovada ca ti a fost schimbata vreo piesa, ai specificata o suma, acest sistem de facturare le permite sa incaseze bani fara sa iti schimbe vreo piesa, orice service care nu isi pacaleste clientii, isi detaliaza banii pe factura, de ce sa nu o faci? Daca tie ti a intrat in firma o pisa de 250lei cu nume si serie, cm o revinzi? Cu servisare? Servisare poate sa insemne orice piesa, nu se face asa ceva intr un service corect, oriunde am avut probleme mi a specificat pe factura banii incasati. Cu sistemul " SERVISARE" poti sa incasezi bani fara numar. Eu inteleg ca presteaza servicii, multa lume face asa ceva dar culmea e ca altii fac facturi corecte ei nu, de ce? Fac bani frumosi din vanzarea de cai verzi pe peretii buzunarului tau. Povestea intreaga aici: https://www.facebook.com/2461135970582686/photos/p.2510705772292372/2510705772292372/?type=1&theater

P.S. Pentru seful acestui service, ne ati pacalit cu 400lei, tot atatia bani vom baga in reclama, asta ca sa vedeti ca suntem dispusi sa mai pierdem inca 400lei , macar facem un bine viitorilor vostri clienti, nu vor mai fi inselati de voi, va veti practica meseria, nu veti mai adauga pe factura sume a unor piese ce n au fost schimbate niciodata. Frumos ar fi ca lumea sa va evite pana va schikbati acest sistem necurat, OPC si ANAF nu permite acest sistem, cm ar fi pe bonul fiscal al unui magazin alimentar sa scrie la final, produse alimentare 200lei, serios? Gasesti ceva expirat, cm te duci inapoi? Stiti, pe bonul asta am si eu acest produs expirat, intelegeti ce penibil este pentru client acest sistem ticalos? Esti bagat in tomberon din prima clipa cand ai acceptat asemenea factura. Bine, in cazul meu pe factura exista doua produse de care eu nu am beneficiat. Cand mergi la service, mergi cu incredere, cand primesti produsul reparat nu te apuci sa il desfaci sa vezi ce piese noi ai ca nu te pricepi si nici nu este indicat sa te bagi in ceva ce nu intelegi.

Asta e piesa defecta, daca eu primeam asa ceva cand espressorul a fost la "reparatie" in acest service, aceasta pagina n...
10/04/2019

Asta e piesa defecta, daca eu primeam asa ceva cand espressorul a fost la "reparatie" in acest service, aceasta pagina n ar fi existat, nu cred ca exista pe lumea asta oameni sa faca pagini gen degeaba, nici macar un nebun nu poate inventat asemenea poveste, intamplarea s-a produs, ca eu mi-am dat seama d**a 2ani de zile de magariile lor este o alta problema, bine ca n am aruncat piesa primita.,

Atentie! Va prezentam o factura serioasa dintr un service de telefoane, aceasta factura nu are nicio legatura cu Service...
20/03/2019

Atentie! Va prezentam o factura serioasa dintr un service de telefoane, aceasta factura nu are nicio legatura cu Service Samsung Brotacei unde se repara televizoare/ espressoare, la acest service ai o dovada ca ceva s a schimbat in produsul tau, toti banii sunt detaliati, nu scrie sec, reparatie ### lei. Nu intelegeti gresit! Este doar o prezentare a unei facturi corecte.

11/02/2019

Evitati acest "Service" sistemul lor de facturare este facut in asa fel inca sa va insele

Video - https://www.facebook.com/2461135970582686/videos/2048102938571680/?modal=admin_todo_tour
Bravo Service Samsung Brotacei, sunteți tari, stiti sa faceti bani frumosi.
Am hotarat sa impart cu voi Trista experienta pe care am avut-o cu niste oameni care se dau "cisntit si onesti"...

Distribuiti va rog asta pentru a evita ca acesti ""tehnicieni" sa va insele.

In atentia organelor abilitate, verificati sistemul de facturate a acestui "service", pe factura lor scrie cam asa( am cautat factura, poate o gasesc ei si o prezinta) , Reparatie 500lei = te poate tranforma intr-un nebun de legat, pentru orice ce ai spune, tu ca client trebuie sa dovedesti fapta, draga Service cm sa dovedesc eu ca mi-ati schimbat o electrovalva cand voi nu ati specificat acest lucru pe factura? Cautati in facturi, cu siguranta electrovalva inlocuita nu a fost cumparata la negru, nu? Orice intrare in contabilitate are si o iesire si cm acea electrovalva nu a fost schimbata ( a intrat fizic in acte la voi in contabilitate) e si normal sa nu fie specificata pe factura, voi luati bani pe produsele schimbate doar telefonic, omul pentru a avea o dovada trebuie sa va inregistreze.

1. Atentie cui ii acordati increderea, unii profita de statutul pe care il au si fac bani frumosi, din inselatul oamenilor, bineinteles, altfel cum?
2. Nu acceptati facturi seci "reparatie sau servisare 500lei" piesa "schimbata" poate fi numai virtual, va ia banii pe ea si vi-o lasa tot pe cea veche. stiu eu, am patit-o... da, da, acest "service" face magarii mari cu sistemul de facturare, am platit o piasa care fizic nu a fost pusa in expressor la momentul in care eu am platit-o.
3. Acest sistem marsav a spart mitul "ce i in mana nu i minciuna", ceea ce ei iti dau in mana poate fi o minciuna grosolana, zic poate ca nu cred ca ii inseala pe toti, clientul nu este furat si prostit pe fata.

4. Cum m am prins de magaria lor? Mi a luat ceva timp, mi s a stricat piasa inlocuita de ei, am preferat sa o schimb eu pentru ca nu era dificil numai ca piesa comandata nu era identica cu cewa ce eu primisem de la acest service, sun importatorul si ii spun, imi trebuie piesa ( cea din stanga https://www.facebook.com/2461135970582686/photos/ms.c.eJw9y8ENwEAIA8GOIgzmDP03FiXo~_I52nQeIVstZLXt8oMyyPCwGmAjLgm7BhH0Loxd8CgxUWshJ8ixUNACrhbSUpAWcf4lY4EBecPzg9QKvTSV1.bps.a.2461137767249173/2461145130581770/?type=3&theater ) nu ceea ce eu am primit ( piesa din dreapta ), si mi zice, piesa primita de tine nu exista in espressor, ma uit eu in espressor si chiar avea dreptate, vedeti ce inseamna increderea asta oarba in oameni calificati sa te fure? Bineinteles ca m am dus la service pentru o discutie amiabila, speram sa mi dea banii pe piesa schimbata verbal, eu asa as fi facut, ce noroc pe ei ca eu sunt un om fraier, probail isi luau si bataie de la un om care nu suporta sa fie furat, revin la intalnire, bineinteles ca hotii nu recunosc niciodata ca fura, mi au dau un flit de nu m am vazut, acum vii? d**a 2 ani de zile? pai, cand sa vin mai omul? acum mi am dat seama de hotia voastra, acum am venit, daca stiam eu ca m-ati escrocat nu va spuneam pe moment? Cand mi ati dat piasa asta v as fi zis vreo cateva... Nici in ziua de azi nu as fi alftal grozavia( hotia ) lor daca nu as fi pastrat piesa stricata, macar sa invatati voi din greseala mea, va mai spun inca o data, Nu acceptati piese schimbate numai verbal, sa fie mentionata piesa cu seria pe factura, banii incasati sa fie detaliati, asa se face corect, intrebati un specialist, un exemplu aveti aici : https://www.facebook.com/2461135970582686/photos/a.2461137767249173/2569427019753580/?type=3&theater

Factura de fata este de la cei care am cumparat electrovalva noua, cand mi a venit, surpriza, nu se potrivea cu cea prim...
28/01/2019

Factura de fata este de la cei care am cumparat electrovalva noua, cand mi a venit, surpriza, nu se potrivea cu cea primita din servise ul de la Brotacei, si uite asa mi am dat seama ca am fost inselat de niste banditi, mi-au luat banii pe o electrovalva invizibila. Oare de ce pe factura lor scria doar: reparatie 500lei? De ce nu au detaliat suma ca aici? raspuns: pentru ca fura clientul, vorbe urate dar asta e adevarul, de ce nu scrii pe factura produsul schimbat? De ce? Petru ca nu ai cm sa scrii un produs care nu exista in contabilitate, un sistem care te fura pe fata, nu recomand Service Samsung China Mall Brotacei, au un sistem care te fura pe fata cu factura, bineinteles

11/01/2019
11/01/2019

Schimbarea electrovalvei defecte nu a durat mai mult de 15 minute , operatiune care costa 150lei lei la respectivul service, de ce n-am schimbat o eu de la inceput? am zis sa merg la un specialist, sa nu imi bag eu mainile in espressor, acum cu ceva indicatii de la importator am reusit.

11/01/2019

D**a doi ani de zile, problema a reaparut, espressorul functioneaza doar vara, maxim doua luni de zile, apa calda se folosea la ceai, "reparatia" n a tinut mai mult de 50 de pahare. daca s-ar fi schimbat electrovalva cu una noua, cm spun ei, nu s-ar mai fi ajuns in situatia de fata. Dar ce dovada am eu ca s-a schimbat electrovalva? Raspuns: Nici o dovada, sistemul "reparatie" xx lei ii acopera de orice problema, fara sa vrei ajungi sa fi inselat si paranoic in caz ca descoperi problema. Am fost la ei, nu s-a rezolvat nimic, am fost trimis la plimbare.

11/01/2019

Electrovalvele espressorului

Address

Constanta

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Service Samsung Brotacei Atentie Mare posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share