03/02/2021
❤️ Unul dintre cele mai importante lucruri pe care le-am făcut în viata mea a fost sa mă detașez de oamenii negativi și de părerile lor.
Indiferent de perioadele bune sau mai putin bune prin care am trecut, nu am încetat să cred în mine și abilitățile mele.
Tu???
Fă un mic test.
Spune-le prietenilor și cunoștințelor tale cea mai îndrăzneață idee a ta și vezi cm reacționează. "Vreau să devin sportiv de performanță" sau "Vreau să-mi deschid o cofetărie cu 20 de angajați " . Vei primi un răspuns de genul: "E imposibil" , " E târziu, acum te-ai gândit?" sau "Mai bine îți cauți un job sigur într-o instituție " sau "Mai bine faci un curs de IT. Se plătește bine in IT."
Lumea va încerca mereu să-și impună propriile limite asupra ideilor tale. Nu asculta de ei.
Dacă visul tau e sa fii YouTuber, atunci fii asta. Dacă vrei să faci un business on line, pornește . Dacă vrei sa iti deschizi o afacere si să vinzi înghețată, flori,...ai curaj și fă asta. Pentru că așa ajungi sa fii fericit și împlinit. E cea mai buna soluție!
Nu te lăsa influențat de oamenii care nu cred in
tine!
Ai viața ta , alegerile sunt tot ale tale !