05/06/2026
🧐 𝐌𝐥𝐚𝐝𝐢 𝐫𝐚𝐳𝐢𝐬𝐤𝐨𝐯𝐚𝐥𝐜𝐢 𝐨𝐝𝐩𝐚𝐝𝐤𝐨𝐯 🙋🙋♀️
V zbirnem centru Plinarniška smo ponovno z veseljem gostili radovedne in vedoželjne obiskovalce – 𝐮č𝐞𝐧𝐜𝐞 𝐎Š 𝐁𝐨𝐣𝐚𝐧𝐚 𝐈𝐥𝐢𝐜𝐡𝐚, obiskali smo tudi 𝐨𝐭𝐫𝐨𝐤𝐞 𝐯 𝐕𝐫𝐭𝐜𝐮 𝐉𝐨ž𝐢𝐜𝐞 𝐅𝐥𝐚𝐧𝐝𝐞𝐫.
Skupaj smo na zanimiv način spoznavali, kaj vse zbiramo na zbirnem centru, kako poteka delo z odpadki ter zakaj je pravilno ločevanje tako zelo pomembno. Učenci so z velikim zanimanjem opazovali tudi natovarjanje kesonov, kar je bil za mnoge prav poseben in nepozaben del obiska.
Posebej navdušeni so bili nad spoznanjem, da lahko v zbirni center oddamo tudi še uporabne materiale – kot so tekstilni izdelki ter električna in elektronska oprema – ki lahko s ponovno uporabo dobijo novo življenje.
Z najmlajšimi smo na igriv način utrdili osnovno pravilo: vsak odpadek ima svoj koš in svoj dom. S pravilnim ločevanjem pa skupaj poskrbimo, da iz njih lahko nastane nekaj novega in koristnega.
Druženje je minilo v sproščenem, zabavnem in poučnem duhu – polnem vprašanj, smeha in novih spoznanj.
💚 Hvala vsem za prijetno in poučno druženje in odlično energijo! 🌱♻️